Timișoara a găzduit Conferința Națională cu participare internațională „Interdisciplinaritatea în Medicina de Familie”, un eveniment care a reunit peste 300 de participanți, printre care medici de familie, pediatri, rezidenți, studenți și specialiști din domenii conexe medicinei. Organizată de Clinica Universitară Medicina Familiei, sub auspiciile Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara, conferința a adus în centrul atenției colaborarea dintre specialitățile medicale, în beneficiul pacientului.
